Kategoria: Gry


Gry 
sie 01 2008 Saga Baldurs Gate
Komentarze: 3
Wśród gier RPG starszej daty nie sposób nie wymienić gry Baldurs Gate, która stała się wielkim hitem w tamtych czasach. W grze komputerowej Baldurs Gate przyjdzie nam pokierować małą grupką towarzyszy, którzy będą chcieli pomóc światu w zachowaniu jego właściwej struktury.

Baldurs Gate jest grą opartą o zasady Advanced Dungeons and Dragons, czyli miłośnikom prawdziwych, rasowych RPG z pewnością przypadnie do gustu. Gry komputerowe z serii Baldurs Gate to nie tylko pierwsza część. Powstał do niej również dodatek zatytułowany Opowieści z wybrzeża mieczy, oraz część druga gry posiadająca jeszcze ładniejsza grafikę i jeszcze dłuższa historie. Również została ona uznana za hit wśród gier RPG i można powiedzieć, że kontynuacja w tym przypadku nie została spalona i twórcy stanęli na wysokości zadania.

Można powiedzieć bez ogródek, ze Baldurs Gate jako gra nie posiada minusów, gdyż ciężko się ich dopatrzeć. Czasem jedynie można mieć pretensję do nieco dziwnej trasy ruchu postaci, ale szybko się o tym zapomina.
Gry 
lip 31 2008 Mroczny Fahrenheit
Komentarze: 5

Za oknem pada deszcz i jest strasznie zimno. Komu by się chciało w taką pogodę wychodzić. W takiej sytuacji najlepiej zagłębić się w jakąś inną formę rozrywki. Mogą być nią nasze ulubione gry komputerowe.

Nudząc się podczas złej pogody, zainstalujmy grę Fahrenheit. Z całą pewnością już się nudzić nie będziemy dłużej. Gra nas wciągnie na tyle, że nawet jak pogoda się poprawi i wyjdzie słońce my dalej będziemy brnąć przez kolejne poziomy poznając mroczną historię opisaną w tej przygodowej grze komputerowej. Gra ma już kilka lat, lecz niewielu graczy ją zna a szkoda. Posiada bowiem ona niesamowity, mroczny klimat, który wciąga jak oszalały.

Historia opowiada o losach młodego mężczyzny, który pod wpływem jakiegoś transu popełnia rytualne morderstwo. Naszym celem staje się ucieczka przed policją i wyjaśnienie co tak naprawdę zaszło owego dnia. Gra jest bardzo wciągająca i można ją polecić każdemu fanowi przygodówek i nie tylko.

Gry 
lip 28 2008 Oddziały specjalne
Komentarze: 1
Kapitan Scott Mitchell staje się po raz drugi bohaterem świetnej gry komputerowej Ghost Recon: Advanced Warfighter 2. Gry komputerowe z serii strzelanki taktyczne są dziś bardzo popularne i powstaje ich dzisiaj bardzo dużo.

Ghost Recon jest jedną z ciekawszych. Kapitan Scott wraz ze swym oddziałem zostaje przeniesiony w sam środek konfliktu USA i Meksyku. W Meksyku na dodatek wybucha wojna domowa, która wszystko komplikuje. Taki stan zagraża innym krajom. Drużyna Mitchella wyrusza na misję. Mają przed sobą bardzo dużo trudnych i skomplikowanych zadań. Gra komputerowa Ghost Recon: Advanced Warfighter2 umożliwia ci uzbrojenie siebie i twojego oddziału w różnego rodzaju broń, którą wykorzystasz w walkach. Gra ma zmodyfikowany silnik graficzny.

Poprawiono również sztuczną inteligencję przeciwników co znacznie różni obie wersje gry komputerowej. W tej części masz możliwość większej kontroli pola walki. Po raz kolejny twórcy gry komputerowej losy świata złożyli w twoje ręce. Zduś wojnę domową i uratuj świat.
Gry 
lip 24 2008 Strefa zabijania
Komentarze: 1
Jeżeli jesteś pasjonatem strzelanek zainteresuje cie kontynuacja gry komputerowej z 2004 roku Killzone. Nowa część gry nosi tytuł Killzone:Liberation i jest kontynuacją poprzedniej. Stajesz się więc po raz kolejny kapitanem Templerem i walczysz ze złem.

Ta część gry komputerowej jest twoją indywidualną walką, nie masz przy sobie oddziału wojska jak w pierwszej części. Będziesz musiał skupić się na sabotażu i cichym likwidowaniu różnych ważnych celów. Aż wreszcie uwolnisz ISA spod władzy tyrana, tocząc z nim walkę. W swojej walce możesz używać różnej broni. Twórcy tego typu gry komputerowej wyposażają swoich bohaterów w pistolety i karabiny. Do zniszczenia wroga możesz wykorzystać wyrzutnie rakiet lub granatniki. Wybór broni zależy od okoliczności.

Gry komputerowe z rodzaju gier akcji są bardzo pasjonujące i dają dużo satysfakcji gdy wykonasz zadanie. Killzone:Liberation ma ulepszoną grafikę. W grę mogą grać osoby od szesnastego roku życia. Jest to typowa strzelanka, która nie jest wskazana dla dzieci młodszych.
Gry 
lip 21 2008 Half Life 2 jako wielki hit
Komentarze: 1
Wielu z nas z pewnością pamięta hit jakim był swego czasu Half Life. Pierwsza strzelanka FPS z tak wciągającą fabułą, w której nie tylko strzelanie było najważniejsze, lecz również gracze byli ciekawi dalszego biegu sytuacji.

Gra zdobyła wielu fanów, a producent gry Valve zdecydował się wydać po kilku latach kontynuację. Plany mieli ambitne, gdyż gra miała być równie innowacyjna jak poprzedniczka. Czy im się to udało? Ci, którzy już grali w Half Life 2 z pewnością nie mają wątpliwości co do tego. Gra ponowiła sukces pierwszej części. Już zaczynając grę można się zachwycać jakością wykonania postaci i miasta w jakim przyjdzie nam wylądować. Z pewnością spędzimy trochę czasu na jego podziwianiu.

Nie można pominąć fizyki zawartej w grze. Ta została wykonana wręcz idealnie. Każdy przedmiot może być poruszony, a w wielu sytuacjach będziemy musieli wręcz zadbać by elementy otoczenia pomogły nam w ciężkich sytuacjach. Grafika jest naprawdę świetna, grywalność jeszcze większa. Każdy powinien zagrać w Half Life 2.