Archiwum sierpień 2008


Gry 
sie 01 2008 Saga Baldurs Gate
Komentarze: 3
Wśród gier RPG starszej daty nie sposób nie wymienić gry Baldurs Gate, która stała się wielkim hitem w tamtych czasach. W grze komputerowej Baldurs Gate przyjdzie nam pokierować małą grupką towarzyszy, którzy będą chcieli pomóc światu w zachowaniu jego właściwej struktury.

Baldurs Gate jest grą opartą o zasady Advanced Dungeons and Dragons, czyli miłośnikom prawdziwych, rasowych RPG z pewnością przypadnie do gustu. Gry komputerowe z serii Baldurs Gate to nie tylko pierwsza część. Powstał do niej również dodatek zatytułowany Opowieści z wybrzeża mieczy, oraz część druga gry posiadająca jeszcze ładniejsza grafikę i jeszcze dłuższa historie. Również została ona uznana za hit wśród gier RPG i można powiedzieć, że kontynuacja w tym przypadku nie została spalona i twórcy stanęli na wysokości zadania.

Można powiedzieć bez ogródek, ze Baldurs Gate jako gra nie posiada minusów, gdyż ciężko się ich dopatrzeć. Czasem jedynie można mieć pretensję do nieco dziwnej trasy ruchu postaci, ale szybko się o tym zapomina.